Про веб-додаток "Інвентаризація комп`ютерів мережі"

Призначення

Додаток збирає звіти з комп`ютерів під управлінням Windows. У звіт потрапляє інформація про комплектацію системного блоку із зазначенням моделі та серійного номера пристрою, про модель і серійний номер монітора, а також інформація про температуру основних вузлів системного блоку і про що використовується місце на жорстких дисках.

Додаток відправляє уведовленіе боту Telegram про зміну конфігурації обладнання, а також якщо вільне місце на жорстких дисках або температурні показники досягають граничних значанія інформування.

Періодичність формування звіту на кожному конкретному комп`ютері вибрати самостійно.

Як працює

Додаток складається з клієнтської і серверної частин.

Клієнтська частина складається з трьох файлів, розташованих в папці "pcinv_client" в корені диска "С". Файл "inventory.exe" є основним виконуваним, файли "user.key" і "wgrp.key" допоміжні і відповідають, відповідно, за ідентифікацію користувача і групи, до якої ставитися даний комп`ютер. Для користувача файл "user.key" завжди один і той же, а "wgrp.key" можуть бути різними.

У планувальнику завдань на комп`ютері створюється завдання по запуску виконуваного файлу "C:\pcinv_client\inventory.exe" з необхідною частотою повторень. Для збору більш повної інформації в звіті, необхідно виконувати завдання з найвищими правами. Якщо антивірус блокує запуск файлу "inventory.exe", його потрібно додати в виключення або в білий список.

Сформований звіт відправляється на сервер додатки, де обробляється відразу при надходженні і дані зі звіту записуються в базу даних.

В процесі обробки нового звіту відбувається звірка даних з попереднім звітом з цього комп`ютера і якщо ключові дані змінилися, то користувачеві приходить повідомлення в бот Telegram з переліком змін до конфігурації комп`ютера. До ключових даними відносяться моделі і серійні номери вузлів і компонентів.

З кожного звіту, не залежно від того, чи були зміни конфігурації, в базу даних надходить інформація про температуру основних вузлів і про що використовується місце на жорстких дисках. Якщо місце на диску або температура досягає порогового значення, то користувачеві приходить повідомлення в бот Telegram із зазначенням поточного значення діагностується параметра. Користувач самостійно налаштовує поріг інформування по кожному показнику.

До діагностуються показників відносяться: обороти вентилятора охолодження процесора і температури процесора, жорстких дисків, системної плати, відеокарти.

Всі зібрані звіти щодо зміни конфігурації кожного комп`ютера зберігаються в історії цього комп`ютера.

dev:panweb